a

Get health again with MediGlobal...

0850 259 1 633

info@mediglobal.com.tr
Merkez Mah, Kocaosman Sok. Prestige Residence C Blok. Tosmur / Alanya / Turkey

Recent Posts

Follow Us On Instagram


+994 55 907 86 37

Book A Visit

Ameliyyatsız estetik

 

Ameliyatsız Estetik uygulamalarında hangi yöntemin ve cihazın hangi durumda nasıl kullanılacağı kişinin değerlendirmesi sonucunda kişiye özel belirlenir.

Özellikle son yıllarda teknolojide meydana gelen gelişmeler estetik alanında çok büyük bir çığır açtı. Bunun sonucunda yapılacak işlemlerin planlanma aşamasından estetik ameliyatların sonuçlarının mükemmelleştirilmesine kadar pek çok aşamada geliştirilen teknolojiler tedavinin bir parçası haline gelmiştir.

Hatta yüz gençleştirme ve vücut şekillendirmede pek çok cerrahi işlemin daha az tercih edilmesine ve ya daha ağır bozuklukların ortadan kaldırılmasında kullanılmasına sebep olmaktadırlar. Örneğin burun ve ya meme ameliyatı olmak isteyen bir kişide bir üç boyutlu görüntüleme ve simülasyon sistemi olan 3D Vectra teknolojisiyle hastanın istediği meme boyutu ve burun şeklinin ameliyat sonrası nasıl bir görüntü oluşturacağı önceden izlenebilmektedir.

Odaklı ultrason ve çok kutuplu radyofrekans teknolojileri (Ulthera, Ulthrashape ve 3DEEP RF) ile uygun kişilerde ameliyatsız yüz gençleştirme ve bölgesel incelme sağlanabilirken, lazer teknolojileri ile (Lazer Lipoliz, Slim Lipo, Smart Lipo, Fraksiyonel Erbiyum Yag 1540, Max G, DEEP IR, v.b.) yine minimal invaziv bölgesel incelme ve ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Yine lazerler (Palomar ICON) cilt lekeleri, varisler, dövmeler ve istenmeyen tüylerin ortadan kaldırılmasında en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Bu yöntemler estetik cerrahinin çoğunlukla bir alternatifi değil bir parçasıdır. Kök hücre teknolojisi ve tedavisi ise saçtan tırnağa tüm yüz ve vücutta gençleşme ve yenilenme sağlar.

Hangi yöntemin ve cihazın hangi durumda nasıl kullanılacağı kişinin değerlendirmesi sonucunda kişiye özel belirlenir.

Teknoloji kullanımın temel avantajıları uygulama daha etkin ve başarılı sonuçlar sağlarken kişin sosyal hayata çok daha erken dönmelerini sağlamalarıdır. Hatta bazı işlemler bittiği anda kişi sosyal hayatına ve işine geri döner.

Ameliyatsız Estetik Çeşitleri

Karboksiterapi

Karpoksiterapi yöntemi ile ameliyatsız estetik için karbondioksit gazı kullanılmaktadır. Bölgesel olarak zayıflama yöntemlerinden olan Karboksiterapi, deri altına enjekte edilen karbondioksit gazı ile bölgedeki dolaşımı artırır. Bu sayede bölgesel olarak metabolizmayı artırır ve zayıflama gerçekleşir.

Karboksiterapi Hangi Durumlarda Kullanılır?

Bölgesel olarak zayıflamanın yanı sıra Karboksiterapi yöntemi selülitlerde, ameliyat izleri üzerinde, cilt çatlaklarında, cilt gençleştirmede, cilt ülserlerinde tercih edilebilmektedir.

Mezoterapi

Mezoterapi, aminoasitlerin, vitaminlerin, homeoptik ilaçların birleşimi mikroenjeksiyon yöntemi kullanılarak cildin orta bölgesine uygulanan bir yöntemdir.

 

Mezoterapi Hangi Durumlarda Kullanılır?

Mezoterapi yöntemi bir çok rahatsızlık için tercih edilebilmektedir. Cilt yenileme, bölgesel zayıflama, lekeler, keloid tedavisi, selülit, saç tedavileri, çatlarlar gibi rahatsızlıklarda kullanılabilmektedir.

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling, ciltte bulunan ölü hücreleri, ciltten arındırmak için kullanılan bir yöntemdir. Kimyasal peeling yapılırken cildin üst tabakası kontrollü bir şekilde soyulur ve cildin yenilenmesi sağlanır. Yöntem uygulanırken öncelikle kişinin cildinin çok iyi muayene edilmesi gerekmektedir.

Kimyasal Peeling Hangi Durumlarda Kullanılır?

Kimyasal peeling, güneş lekeleri, akne izleri, cildin yağ dengesini oranlamak için, kırışıklıklara karşı, bunların yok edilmesi için kullanılmaktadır. Uygulama yapılırken üç seçenek vardır. Cildin durumuna göre yüzeysel, orta ve derin soyma işlemler gerçekleştirilir. Bu nedenden dolayı kimyasal peeling yapılmadan önce cilt çok iyi bir şekilde analiz edilmelidir.