a

Get health again with MediGlobal...

0850 259 1 633

info@mediglobal.com.tr
Merkez Mah, Kocaosman Sok. Prestige Residence C Blok. Tosmur / Alanya / Turkey

Recent Posts

Follow Us On Instagram


+994 55 907 86 37

Book A Visit

Göz hastalıkları ve tedavileri

TÜRKİYE DE GÖZ HASTALIKLARI TEDAVİLERİ

Türkiye de göz hastalıkları ve tedavilerinde sizleri uzman hekimler ve tedavilerde kullanılan ileri teknoloji ile buluşturuyoruz.Türkiye de uluslararsı standartlarda hizmet veren uluslar arası standartlarda sertifikalı konforlu

hastanelerimiz ve  konusunda başarılı göz hekimlerimizle birlikte ;

Kornea Nakli

Katarakt

Vitrektomi

Retina Hastalıkları(Retina Dekolmanı)

Lazerli Ameliyatlar

Glokom

Şaşılık

Çocuk Göz sağlığı

Göz Estetiği

Göz İçi Enjeksyon ve Enfeksyon Tedavileri

Sarı Nokta Hastalığı

Noro Oftolmoliji konusunda başarılı bir şekilde hizmet vermekteyiz

 

Başvuru için bizlere info@mediglobal.com.tr adresinden veya +905331551345 numaralı GSM numarasından ulaşabilirsiniz.

TÜRKİYE DE Katarakt Göz Ameliyatları

Katarakt ertelenmemesi gereken bir göz hastalığıdır.Erken müdahele sonuçların başarı etkisini arttıracaktır.

Katarakt, göz lensinde protein birikmesi nedeniyle oluşan bulutlanma etkisidir. Körlüğün en büyük sebebidir. 40 yaş üstü bireyleri etkileyen hastalığın bazı çeşitleri vardır.

 •  Yaşa Bağlı: Yaşlanma ile gelişen türdür.
 •  Doğumsal (Konjenital): Doğuştan itibaren var olan türüdür. Bir enfeksiyondan, kazadan ya da rahim içinde bebek gözünün yeterli gelişmemesinden dolayı oluşabilir. Ayrıca çocuklukta da meydana gelmiş olabilir.
 •  İkincil: Diyabet gibi bir başka hastalıktan dolayı oluşan katarakt türüdür. Aynı zamanda radyasyon, ultraviyole ışınları ya da kortikosteroids ve gibi ilaçların kullanımıyla da gelişebilir.
 •  Tramvatik: Göze yapılan bir darbe sonrasında meydana gelebilir.

Belirtileri

 •  Bulanık görüş,
 •  Renk görüşünde değişim,
 •  Çift görüş,
 •  Gözlük ya da kontakt lensin etkisinin azalması ve
 •  Gece araba kullanımında problemlerdir.

Tedavi Yöntemleri
Kataraktın ilerlemesini durduracak etkili bir yöntem yoktur. Oluşmuş kataraktın tek tedavisi ise ameliyattır. İğnesiz, narkozsuz ve ağrısız bir operasyondur. Hasta aynı gün içerisinde eve dönülebilir.

Türkiye de Katarakt Ameliyatı Süreciniz

Katarakt ameliyatı ile ilgili hasta danışmanları ile yapacağınız görüşmelerden sonra tedavi planınız yapılır ve tüm organizasyon size özel olarak hazırlanır.Evinizden alınıp Türkiye de karşılanmanız ,muayene ve ameliyat süreciniz ameliyatdan sonra kontrol görüşmeleriniz ekibimiz tarafından takip edilir.Ülkenize dönüş sürecinde de sizlerle olan ekibimiz hekiminize ve bizlere soracağınız tüm sorulara cevaplamaya hazır olacaktır .

Ameliyat Süreci :15-30 dakika

Türkiyede Kalmanız Gereken Gün :2 gün

Hastanede Konaklama:Konaklamaya İhtiyaç Yoktur

Gündelik Yaşama Geri Dönüş:Hasta ameliyat olduğu günün ertesi günü çalışma ve gündelik yaşamına geri dönebilmektedir

 

TÜRKİYE DE LAZERLİ GÖZ AMELİYATLARI

Miyop, astigmat ve hipermetrop gibi gözde kırılma kusurlarının tedavisinde uygulanan cerrahi yöntemidir.

Görme bozukluğunun derecesine göre, bilgisayar aracılığıyla programlanan Excimer Laser ışını ile gözün üzerindeki saydam kornea tabakasının yeniden şekillendirilerek doğru odaklama ve net görme sağlanır. Bu işlemlerin tamamına göz lazer ameliyatı denir

ExcimerLaser ile tedavi yöntemleri nelerdir?

Yüzeysel Tedavi (No Touch Laser – PRK-LASEK)

PRK İLE GÖZ AMELİYATLARI  tekniğinde gözün en ön saydam tabakası olan kornea epiteli alındıktan sonra lazer uygulanır. Epitel dokusu kendi kendine 3 günde iyileşir. LASEK tekniğin de gözün en ön saydam tabakası olan kornea epiteli seyreltilmiş alkol ile yumuşatılarak kaldırılmakta ve altta kalan kısma lazer uygulanmaktadır. Ardından epitel tekrar eski pozisyonuna yerleştirilmektedir. İyileşme 3 günde gerçekleşir.

LASIK İLE GÖZ AMELİYATLARI Mekanik bir bıçak vasıtasıyla kornea dokusundan bir kapakçık kaldırılıp, kapakçığın altındaki dokuya Excimer Lazer ışınları uygulanarak görme kusurunun düzeltilmesi yöntemidir.

INTRALASE  LASIK İLE GÖZ AMELİYATLARI

IntraLase femtosaniye lazer teknolojisi ve kişiye özel ExcimerLaser ‘in birlikte kullanımıyla gerçekleştirilen Intralase Lasik Excimer Laser, refraktif cerrahide miyop, hipermetrop, astigmat gibi görme kusurlarının giderilmesi için uygulanmaktadır.

Halk arasında İLASİK olarak bilinen İntralase;  LASİK lazer ile yapılan tedaviler içinde yoğunlukla kullanılan bir yöntemdir.
Intralase Lasik Excimer Laser tedavisinin detayları için lütfen tıklayınız.

 

Kimler ExcimerLaser tedavisi olabilir?

 • 18 yaşın üzerinde olup gözlük ve kontakt lens kullananlar.
 • Gözlerinde keratokonus, göz tansiyonu gibi göz hastalıkları bulunmayanlar.
 • İleri Diabet ve romatizma gibi sistemik hastalıkları bulunmayanlar.
 • Göz kusuru en az bir yıldır değişmeyenler.
 • Hamile ve emzirme döneminde olmayanlar.

Lazer Tedavisi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Sert kontakt lens kullanan hastalarımızın 3 hafta, yumuşak kontakt lens kullananların ise 1 hafta önceden lens kullanımını bırakmış olması önerilmektedir.

 

 

 

TÜRKİYE DE AKILLI LENS TEDAVİLERİ

Akıllı Lens teknolojisi ile  yakın, orta, uzak mesafede hiç gözlük kullanmadan yaşamınızı devam ettirebilirsiniz

Hem miyop, hem hipermetrop, astigmat gibi görme problemlerine hem de katarakta akıllı lenslerle aynı anda veda etmek mümkün. Akıllı Lensler daha çok  45 yaşından sonra yaş almaya bağlı olarak görülen yakını görememe sorunu presbiyopiye de çözüm sunmaktayız.

Akıllı lens ile tedavi olup bir günde gözlüklerinizden kurtulabilirsiniz

 

TÜRKİYE DE VİTREKTOMİ

Vitrektomi gözün arka kısmında geniş alanda boşluk dolduran jeli bulunduğu yerden ayırıp boşaltma işlemidir. Vitreus denilen bu jelin boşaltılması vitreoretinal cerraha retinaya ulaşma imkanı verir. Vitrektomi bir çok hastalık için bir tedavi yöntemi olarak kabul edilir.

Vitrektomi uygulamasının bir çok endikasyonu vardır. En önemli sebepleri: – Diyabetik retinopati – Vitreus kanaması – Makula deliği – Makular pucker (kırışıklık) – Retina dekolmanı – Katarakt cerrahisi sonrası göz içinde lens kalıntısı komplikasyonu

Yapılan cerrahi kesinin uzunluğu milimetrik boyutlarda olup ameliyat

göze uygulanan üç delikten yapılır.

Her bir kesi gözün arkasına ulaşmak için bir port vazifesi görür. İlk portun görevi boşalan vitreusu doldurmak için özel salin solüsyon enjeksiyonu yapmaktır. Ameliyat esnasında devreye giren bilgisayar kontrolündeki vitrektomi ünitesi göz basıncında düşüklüğünü fark ederek göz içine port aracılığıyla otomatik olarak solüsyon verir. İkinci port göz içini aydınlatmak ve cerraha görüş sağlamak için fiber optik ışık kaynağı içerir. Üçüncü port ise cerrahi işlemi gerçekleştiren adına prob denilen uçtur.

Standart vitrektomi cerrahisinde 20 gauge uç kullanılır. Bu yöntemde kesi her ne kadar milimetrik de olsa dikiş atılması gerekir. Yeni uygulanmaya başlanan ve sadece 0.5 mm delik gerektiren 25 gauge yönteminde dikiş gerekmez ve skleraya uygulanan cerrahi insizyon kendiliğinden iyileşir.

 

Retina AMELİYATLARI

Retina dekolmanı, retinada gelişen delik ya da yırtıklar nedeniyle oluşan göz problemidir. Çoğunlukla yüksek seyreden miyop hastalarında rastlanır. Genel olarak orta yaş ve üzerinde görülse de her yaşta karşılaşılabilir. Retina hastalıkları tedavisi aksatıldığında kalıcı körlüklere yol açabilir.

Belirtileri

 •  Işık çakması,
 •  Sinek uçuşması,
 •  Ani görme kaybı ve
 •  Kurum yağması gibi semptomlardır.
 • Tedavi Yöntemleri
  Retinada oluşan delikler dekolman gelişmemişse argon lazerle tedavi edilebilir. İleriki süreçte yırtık gelişebilecek yapısı bozulmuş sahalar da yine lazerle kontrol altına alınabilir. Fakat retina dekolmanı, kesinlikle cerrahi müdahale gerektiren bir göz hastalığıdır. Cerrahi yönteme de, retina dekolmanının oluşmasına sebep olan yırtığın şekline, büyüklüğüne veya sayısına göre karar verilir. Retina dekolmanında cerrahi tipleri kendi içlerinde çeşitleri olsa da genel olarak yırtıkların kapatılması amacını taşır. Ameliyat sırasında göz içine girilerek, yırtığa sebep olan vitreus alınarak retina yatıştırılır. Daha sonra yırtık kapatılır ve çevresine lazer uygulanır.

TÜRKİYE DE KORNEA NAKLİ

Halk arasında göz nakli olarak bilinen, aslında gözün sadece çeşitli hastalıklar sonucu bozulmuş olan en ön saydam tabakasının vefat etmiş bir kişiden alınan sağlıklı kornea dokusuyla değiştirildiği ameliyattır.

 • Kornea nakli ameliyatında bağışlanan sağlıklı korneadan 6–9 mm çapında, daire şeklinde bir parça çıkartılır. Alıcının (hastanın) korneasından da aynı büyüklükte bir parça çıkartılarak aynı bölgeye ameliyat ile dikilir.
 • Gelişen teknoloji ile birlikte kornea ameliyatları artık femtosaniye lazer teknolojisi kullanılarak yapılabilmektedir. Bu ameliyatta korneanın hasta tabakası lazer ile kesilir. Gözün sağlıklı alanları hasar görmez. Aynı şekilde nakil yapılacak gözün ihtiyacına göre yeni ve sağlıklı kornea tabakası lazer ile kesilerek göze yerleştirilir.
 • Kornea nakli hastanın durumuna göre lokal ya da genel anestezi altında yapılır
 • Kornea nakli olan hastalar özellikle ilk zamanlarda gözlerini kuvvetli ovuşturmaktan kaçınmalı, vurma çarpma gibi travmalardan korunmalı ve hijyene çok fazla dikkat etmelidirler.
 • Ameliyat sonrası hastaların gözlerinde ağrı, kızarıklık, görme bulanıklığı, ışığa karşı hassasiyet hissettiklerinde en yakın göz doktoruna müracaat etmelidirler. Bu saydığımız belirtiler red reaksiyonunun belirtileri olabilir ve acil tedavi gerektirir.
 • Kornea nakli olan hasta ile doktoru arasında sıkı bir işbirliği olmalıdır. Sadece operasyonun iyi olması yeterli değildir; operasyon sonrası özellikle ilk 1- 2 sene takip ve tedavide ameliyatın başarısında etkilidir.

Kornea Nakli Gerektiren Hastalıklar

 • Keratokonus (Korneanın kronik olarak bozulması),
 • Kornea Distrofileri (halk arasında beneklenme hastalığı diye bilinir) kalıtsaldır,
 • Kornea yaralanmalarından sonra,
 • Kornea enfeksiyonu,
 • Kimyasal yaralardan sonra,

Bu saydığımız hastalıklarda kornea nakli sonrası kişinin tekrar görmesini kazanması için mutlaka gözün arkasındaki yapıların (damar ve sinir) sağlam olması gerekmektedir.