a

Get health again with MediGlobal...

0850 259 1 633

info@mediglobal.com.tr
Merkez Mah, Kocaosman Sok. Prestige Residence C Blok. Tosmur / Alanya / Turkey

Recent Posts

Follow Us On Instagram


+994 55 907 86 37

Ortopedi ameliyyatları

Hareket Sistemi çok yoğun bir damar ağıyla beslenir. Arterler Ekstremitelere arteryel kanı getirip, Venler venöz kanı götürür. Kemikler de zengin bir damar ağıyla donatılmıştır. Vücudumuzdaki kemikler yaşayan dokulardır ve sürekli yıkılıp yeniden yapılarak, kendilerini yenilerler.Ancak biz bunu hissetmeyiz. Ayrıca kan hücrelerinin yapımında ve Kalsiyum ve Fosfor metabolizmasında çok önemli işlevleri vardır.

Hareket Sisteminde normalde ağrısız hareket etme kabiliyeti vardır. Hareketler veya istirahat halinde sürekli ağrı olması patolojik bir durumdur. Ağrı ile birlikte hareketlerin güç yapılması veya hareket kısıtlılığı yine hastalık belirtisidir. Eklemlerden sürekli ses gelmesi ve bu sesle birlikte ağrı olması da patolojik bir bulgudur. Bunlar dışında kemik ve eklemler üzerinde şişlik, ısı artışı, kızarıklık, sıcaklık diğer önemli belirtilerdendir. Kas gücünde azalma, hissetmenin azalması, uyuşukluk, karıncalanma sinirsel fonksiyon bozukluğunun habercisidir. Aksama, topallayarak yürüme iskelet, kas veya sinir sisteminin bir bozukluğu sonucu olabilir. Kaslarda incelme (atrofi) kullanılmamaya veya az kullanılmaya bağlı olarak gelişir. Uç bölgelerde solukluk, soğukluk veya morarma dolaşım sistemine ait bir patolojiyi gösterir.

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü; kas ve iskelet sisteminin hastalıkları ve bunların cerrahi ve cerrahi dışı tedavileri ile ilgili tıp dalıdır. Kas ve iskelet sisteminin her türlü travmatik yaralanmaları, bu sistemdeki yapıların doğumsal ya da zaman içinde ortaya çıkan bozuklukları ortopedi ve travmatolojinin başlıca ilgi alanıdır.

 • Kırıkların Tedavisi,
  ● Diz, Dirsek, Kalça, Ayak Bileği Protezleri,
  ● El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Ameliyatları,
  ● Omuz, Diz, Kalça, Ayak Bileği, El Bileği
  Artroskopisi,
  ● Omuz, Dirsek, Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi,
  ● Kamburluk, Skolyoz, Bel Fıtıkları, Bel
  Kaymaları Ameliyatları,
  ● Dar Kanal vb. Omurga Hastalıkları
  Ameliyatları,
  ● Sinir Sıkışmaları Tedavi ve Cerrahisi,
  ● Kemik Erimesi (Osteoporoz) Tedavisi,
  ● Kemik İltihapları (Osteomyelit) Tedavisi,
  ● Boy Uzatma ve Bacak Eşitsizlikleri
  Ameliyatları,
  ● Spor Yaralanmaları Tedavisi,
  ● Menisküs Ameliyatları,
  ● Ortopedik Onkoloji Ameliyatları,
  ● Eklem İçi Enjeksiyonlar: PRP, Hyalüranik Asit
  Uygulamaları.